Wydarzenia


Pracownicze Plany Kapitałowe w spółce

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. będzie prowadzić i zarządzać Pracowniczym Planem Kapitałowym (PPK) dla pracowników Polwax S.A. Warto podkreślić, że PKO TFI to najczęściej wybierana instytucja finansowa do prowadzenia PPK także przez inne firmy.


Tradycja palenia świec i zniczy znajduje odzwierciedlenie w gospodarce

Polska jest największym producentem i eksporterem świec spośród wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej. Z danych Eurostatu wynika, że w 2018 roku Polska wyprodukowała świece o wartości 619 milionów Euro co stanowiło 38% wartości całej produkcji świec w UE, która wyniosła 1,638 miliarda Euro. Za nami uplasowały się ex aequo Niemcy i Włochy, z produkcją o wartości 164 milionów Euro, i z udziałami po 10%.


Polwax kupi od Grupy Lotos produkty parafinowe w 2020 r.

Polwax otrzymał potwierdzenie od Grupy Lotos o uznaniu za najkorzystniejszą jego oferty na zakup produktów parafinowych w roku 2020, podała spółka. Szacowana ilość zakupionych produktów parafinowych wyniesie 22 tys. ton (+/- 20% w opcji sprzedającego) a szacowana wartość obrotów w ramach dokonanych dotychczas uzgodnień wyniesie około 58 mln zł netto w 2020 r.


Spółka wstrzymuje prace nad prospektem. Inżynierowie z ThyssenKrupp analizują wykonane prace

We wtorek 22 października Spółka poinformowała o czasowym wstrzymaniu prac nad prospektem związanym z planowaną ofertą publiczną akcji na okaziciela serii E. To następstwo niezwykle ważnych wydarzeń z punktu widzenia realizowanej w Czechowicach – Dziedzicach inwestycji budowy instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych wraz z instalacjami pomocniczymi.


Tysiące kilometrów dróg

Laboratoria spółki Polwax od lat badają jakość asfaltów drogowych, przemysłowych i wyrobów asfaltowych. Tylko analizy obejmujące m. in. temperaturę mięknienia i zapłon są w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy asfalty - zastosowane na danym odcinku drogi - spełniają oczekiwane parametry jakościowe i użytkowe.


PKO TFI bierze Polwax S.A.

Kilkudziesięciu pracowników spółki uczestniczyło w spotkaniach zorganizowanych pod koniec września w Jaśle i Czechowicach-Dziedzicach w ramach dyskusji związanych z tworzeniem Pracowniczych Programów Kapitałowych w naszej Spółce.BIGOS na parafinie

Od dawna prowadzone są badania ukierunkowana na wykorzystanie parafiny w podboju kosmosu. W skali komercyjnej, budowy silnika opartego na tym niezwykłym paliwie podjęła się gdyńska spółka SpaceForest, o której głośniej zrobiło się w listopadzie 2018 roku, kiedy to rakieta BIGOS 4, z takim właśnie napędem hybrydowym, wystartowała z poligonu w Drawsku Pomorskim i osiągnęła po raz pierwszy pułap 15km. W spółce Polwax – kibicujemy całej ekipie SpaceForest!


Polwax został nagrodzony tytułem Orła Wprost województwa podkarpackiego. Partnerem głównym nagrody jest PKN ORLEN

Przyznawane od 2016 roku wyróżnienia Tygodnika Wprost to nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki zarówno w skali regionu, jak i całego kraju. Jak podkreślają organizatorzy - „Orły Wprost” to przedsięwzięcie realizowane przez redakcję we współpracy z międzynarodową wywiadownią gospodarczą Bisnode. W tym roku do grona firm wyróżnionych tym renomowanym wyróżnieniem dołączyła spółka Polwax, największy w Polsce i jeden z europejskich liderów rynku parafinowego, producent i dystrybutor rafinowanych, odwanianych parafin, wosków i przemysłowych specyfików parafinowych.


Sąd w Rzeszowie oddalił wniosek spółki Orlen Projekt

W czwartek 12 września spółka Polwax otrzymała informację z Sądu Okręgowego w Rzeszowie o pozwie złożonym przez spółkę Orlen Projekt, byłego GRI inwestycji pod nazwą: „Budowa i uruchomienie instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych wraz z instalacjami pomocniczymi w Czechowicach – Dziedzicach”.


Kilka słów o prospekcie

Zatwierdzenie prospektu jest obecnie procedowane w Komisji Nadzoru Finansowego, więc nie możemy omawiać szczegółów trwającego postępowania administracyjnego. Chcemy podkreślić, iż w związku z nowymi - obowiązującymi od 21 lipca - regulacjami dotyczącymi procedowania prospektu emisyjnego, Spółka musiała dostosować część wcześniejszych zapisów do nowych regulacji prawnych.