Wydarzenia

BIGOS na parafinie

Od dawna prowadzone są badania ukierunkowana na wykorzystanie parafiny w podboju kosmosu. W skali komercyjnej, budowy silnika opartego na tym niezwykłym paliwie podjęła się gdyńska spółka SpaceForest, o której głośniej zrobiło się w listopadzie 2018 roku, kiedy to rakieta BIGOS 4, z takim właśnie napędem hybrydowym, wystartowała z poligonu w Drawsku Pomorskim i osiągnęła po raz pierwszy pułap 15km. W spółce Polwax – kibicujemy całej ekipie SpaceForest!


Polwax został nagrodzony tytułem Orła Wprost województwa podkarpackiego. Partnerem głównym nagrody jest PKN ORLEN

Przyznawane od 2016 roku wyróżnienia Tygodnika Wprost to nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki zarówno w skali regionu, jak i całego kraju. Jak podkreślają organizatorzy - „Orły Wprost” to przedsięwzięcie realizowane przez redakcję we współpracy z międzynarodową wywiadownią gospodarczą Bisnode. W tym roku do grona firm wyróżnionych tym renomowanym wyróżnieniem dołączyła spółka Polwax, największy w Polsce i jeden z europejskich liderów rynku parafinowego, producent i dystrybutor rafinowanych, odwanianych parafin, wosków i przemysłowych specyfików parafinowych.


Sąd w Rzeszowie oddalił wniosek spółki Orlen Projekt

W czwartek 12 września spółka Polwax otrzymała informację z Sądu Okręgowego w Rzeszowie o pozwie złożonym przez spółkę Orlen Projekt, byłego GRI inwestycji pod nazwą: „Budowa i uruchomienie instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych wraz z instalacjami pomocniczymi w Czechowicach – Dziedzicach”.


Kilka słów o prospekcie

Zatwierdzenie prospektu jest obecnie procedowane w Komisji Nadzoru Finansowego, więc nie możemy omawiać szczegółów trwającego postępowania administracyjnego. Chcemy podkreślić, iż w związku z nowymi - obowiązującymi od 21 lipca - regulacjami dotyczącymi procedowania prospektu emisyjnego, Spółka musiała dostosować część wcześniejszych zapisów do nowych regulacji prawnych.


Wosk parafinowy: rynek z dobrym tempem wzrostu

Według magazynu „Chemia i Biznes”, co prawda wciąż to branża świecarska i zniczowa reprezentują największą część rynku, ale zastosowanie parafin w innych branżach konsekwentnie się rozwija, m.in w przemyśle budowlanym, kauczukowym i oponiarskim, drzewnym i meblarskim, nawozowym, chemicznym, farmaceutyczno-kosmetycznym, spożywczym. Według szacunków polskiej spółki światowy rynek woskowy pod względem wielkości wynosi ok. 5 mln ton i oczekuje się, że osiągnie 6,473 mln ton do 2024 r.Parafiny w budownictwie drewnianym

Z roku na rok rośnie popularność płyt drewnopochodnych OSB. Dziś stosuje się zarówno w drewnianym budownictwie szkieletowym, jak i tradycyjnym, gdzie wykorzystuje się je, jako poszycie dachów, stropów, ścian i podłóg. Dzięki między innymi powlekaniu płyt emulsją parafinową charakteryzuje je duża odporność na wpływ warunków atmosferycznych. Płyty OSB wyróżnia stabilnością kształtu i stosunkowo łatwe dostosowanie do oczekiwanych kształtów i wymiarów. Warto też wspomnieć, że materiał ten jest wytrzymały na uderzenia i dobrze tłumi dźwięki.


Emisja akcji serii E – informacja bieżąca

Spółka Polwax S.A. informuje swoich akcjonariuszy, że ze względu na trwające prace w UKNF dotyczące zatwierdzenia prospektu dotyczącego emisji akcji serii E, do czasu zatwierdzenia tegoż prospektu przez UKNF i opublikowania go przez Spółkę, akcjonariusze nie będą mogli wykonać praw poboru tj. złożyć zapisu na akcje serii E. Opublikowany prospekt zawierać będzie warunki przeprowadzenia oraz szczegółowy harmonogram oferty. Informacja ma charakter promocyjny ...


Ważna data dla akcjonariuszy Polwax S.A.

W dniu 31.07.2019 roku zostaną przydzielone prawa poboru akcji nowej emisji. Zgodnie z raportem nr 38/2019 z dnia 31.05.2019 r.: „jedno prawo poboru do objęcia akcji nowej emisji serii E będzie uprawniać do objęcia dwóch akcji zwykłych na okaziciela serii E”. „Spółka zaoferuje łącznie 20.600.000 (dwadzieścia milionów sześćset tysięcy) akcji zwykłych na okaziciela serii E o wartości nominalnej 0,05 zł (pięć groszy), tj. maksymalną liczbę akcji serii E”.


Prawo Poboru

Zgodnie z uchwałą NWZA z dnia 25.03.2019 roku w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję nie więcej niż 20.600.000 akcji zwykłych na okaziciela serii E - przypominamy, że dzień Prawa Poboru akcji nowej emisji przypada na dzień 31 lipca 2019 roku.


Polwax miał wstępnie 4,96 mln zysku netto w I poł. 2019 r.

Zaprezentowane wyniki finansowe stanowią wstępne szacunki uzyskane w trakcie przygotowania sprawozdania finansowego za pierwsze półrocze 2019 roku i mogą one ulec zmianie. Ostateczne dane o osiągniętych wynikach spółka przedstawi w raporcie półrocznym, który zostanie opublikowany 10 września 2019 roku, podano także.


Rolnictwo to ważny rynek dla specyfików parafinowych

Spółka Polwax S.A. od ponad 10 lat zajmuje się produkcją antyzbrylaczy do nawozów, czyli środków zabezpieczających granule nawozów przed sklejaniem się i pyleniem w trakcie procesów technologicznych, magazynowania i transportu.