powrót do listy

Polwax, chce produkować więcej dla branży motoryzacyjnej

Ale najchętniej robiłby to na zlecenie największych dostawców na tym rynku. Wśród najnowszych produktów są między innymi pasty i emulsje do wymiany opon. Według dostępnych danych w Polsce blisko 20 tys. warsztatów niezależnych zajmuje się naprawami pojazdów osobowych i ciężarowych, a wartość krajowego rynku części i napraw to ponad 35 mld zł.

Dziś w ramach realizacji nowej strategii Spółki, chcemy jeszcze mocniej rozwinąć naszą produkcję dla szeroko rozumianej branży automotive.  - Nie planujemy jednak samodzielnego wychodzenia na ten rynek, interesuje nas rozwijanie współpracy kooperacyjnej i rozwiązań w ramach prywatnej marki dla znaczących dystrybutorów – podkreśla Jacek Matracki, dyrektor handlowy. – Posiadamy zaplecze, które pozwala nie tylko na realizację usług przechowywania oraz blendingu różnych produktów chemicznych – dodaje J. Matracki.

W oparciu o posiadane surowce, Spółka może dostarczyć, między innymi środki antykorozyjne, specyfiki do smarowania niskoobciążonych łożysk, pasty i emulsje do montażu opon, kleje do łączenia komponentów wielomateriałowych, masy konserwacyjne do podwozi, wypełniacze do wiązek kabli niskonapięciowych oraz komponenty mieszanek do produkcji wyrobów gumowych.

 

 


powrót do listy