powrót do listy

Lato w pełni, a w Czechowicach-Dziedzicach codziennie z taśmy zjeżdżają tysiące zniczy

Firma Polwax jest na półmetku realizacji kontraktów dla odbiorców z rynku zniczowego. Spółka nie tylko produkuje gotowe wyroby, lecz także zaopatruje w surowce i półprodukty szerokie grono mniejszych producentów w kraju. Naszym atutem jest takie połączenie odpowiednich adsorbentów ze specyficznymi dodatkami w procesie rafinacji, że oferowane masy charakteryzują się bardzo dobrą barwą i stabilnością parametrów.

Produkcja zniczy wymyka się analityce rynkowej i nikt tak naprawdę nie wie, ile wart jest ten rynek w Polsce. W latach 2017 i 2018 w prasie nie brakowało informacji, że cały polski rynek zniczy może być wart nawet około miliarda złotych. Popyt jest praktycznie w 100% zaspokajany przez polskie firmy. Jak pisała w ubiegłym roku „Rzeczpospolita”, „Polacy są tu praktycznie monopolistami, import zniczy do naszego kraju nie istnieje, to my rozsyłamy towar po Europie”.

Według ubiegłorocznych danych Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Zniczy i Świec (OSPZiŚ), Polacy co roku kupują co najmniej 300 mln zniczy. Spora ich część powstanie na bazie surowców i półproduktów ze spółki Polwax.

 

 


powrót do listy