powrót do listy

Polwax - nowa instalacja i skok technologiczny

Dzięki zainicjowanej właśnie inwestycji w budowę instalacji odolejania rozpuszczalnikowego w Czechowicach-Dziedzicach, spółka Polwax chce od 2020 roku zwiększyć swoje przychody o minimum 30-40 proc., a wynik EBITDA nawet o 50-60 proc.

Spółka realizuje już proces wyboru inżyniera kontraktu i generalnego realizatora inwestycji, który powinien się zakończyć wskazaniem wykonawcy inwestycji do końca listopada tego roku.


Prezes zarządu Spółki Dominik Tomczyk podczas konferencji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w dniu 27 września powiedział inwestorom i dziennikarzom, że ta inwestycji to dla spółki skok technologiczny nie na 5 czy 10 lat, ale na co najmniej trzy pokolenia.

- To będzie trzecia największa i najnowocześniejsza tego typu instalacja w Europie, o zdolnościach produkcyjnych 30 tys. ton rocznie – podkreślał prezes Tomczyk.


Spółka w czerwcu br. zakupiła już grunt, na którym ma powstać instalacja, wcześniej zutylizowana ma zostać stara instalacja znajdująca się w tym miejscu, a wiosną 2017 roku powinny ruszyć prace ziemne. Rozruch instalacji przewidywany jest w lipcu 2019 roku.


powrót do listy